• abacus-1866497-1920
  • alphabet-1223623-1920
  • art-1869490-1920
  • balls-3288124_1920
  • bright-3324408_1920
  • brush-2724384-1920
  • chalk-1320273-1280
  • chalk-2106363-1920-1-
  • chalk-672187-1920
  • color-1834643-1920
  • color-445324-1920
  • color-866060-1920
  • colored-pencil-2604456-1920
  • colored-pencils-1506589-1920
  • colored-pencils-2361661-1920
  • colors-768691-1920
  • colours-2571175-1920
  • crayon-2009816-1920
  • crayon-2162075-1920
  • crayon-2524562-1920
  • crayons-1209804-1920
  • crayons-1445053-1920
  • crayons-2262023_1920
  • crayons-2663935-1920
  • crayons-390763-1920
  • drawing-2009815-1920
  • grass-2616911_1920
  • lego-blocks-2458575_1920
  • letter-1219547-1920
  • palette-3046067-1920
  • paperclip 178126
  • pastel-2617770_1920
  • pen 581881 1
  • pen-2000538-1920
  • pencils-2239879-1920
  • pencils-2490611-1920
  • pens-2267254-1920
  • play-doh-3308878_1920
  • school-supplies-2690530-1920
  • soap-bubble-439103_1920
  • trash 104739
  • hands 11440
  • colored pencil 233758
  • wooden toys 116701
  • colored pencils 2127251
  • pencils 695380
  • colored pencils 1761449
  • brush 96240
  • lyrics 884879
  • heart 762564
  • color 1226144
  • color 241299
  • artistic 20555
  • colour 818268
  • music 433303
  • artistic 2061
  • artistic 2063
  • artistic 2065
  • bright 2796
  • chalk 1551569
  • color 1241879
  • color 1305606
  • notebooks 991862
  • color 1551469
  • color 787251
  • colored 166920
  • number 703136
  • tennis 897193
  • colored pencil 530838
  • colored pencils 1053282
  • colored pencils 1073675
  • cretaceous 178345
  • colored pencils 1609930
  • colored pencils 1631833
  • colored pencils 175263
  • pencils 389993
  • cretaceous 610146
  • colored pencils 269802
  • flecked 1228712
  • colored pencils 374146
  • colored pencils 374147
  • cube 659155
  • colored pencils 374771
  • colored pencils 656165
  • fabric 505184
  • colour pencils 450621
  • keyboard 191805
  • colour pencils 450624
  • notebooks 991858
  • ironing beads 1158176
  • crayons 21251
  • lego 252602
  • crayons 879974
  • green 1738220
  • highlighter 603995
  • notebooks 991860
  • soccer 670058
  • pencils 891411
  • paint 958689
  • pencils 1365337
  • paper 571937
  • pencils 389994
  • rubber bands 350095
  • crayons 879973
  • pens 1080451
  • pens 1129434
  • play stone 1743648
  • pencil 341809
  • paperclip 168336
  • painting 1067686
  • wax 1175873
  • paper 571938
  • colorful 1022022
  • knit 637084

Personal

Carlos Santis

Huvudman, rektor
Tel. 
026-455 90 01
​​​​​​​E-post

carlos.santis@friskolanlyftet.se

Lisa Santis

Administratör, informatör, studie- och yrkesvägledare
Tel.
026-455 90 02
​​​​​​​E-post ​​​​​​

lisa.santis@friskolanlyftet.se

Johan Bentzer

Fritids​​​​​, förskoleklass, resurs åk2-3
E-post

​​​​​​​johan.bentzer@​​​​​​​friskolanlyftet.se​​​​​​​​​​​​​

Björn Johansson

Fritids, förskoleklass, Idrott F-5
E-post
​​​​​​​bjorn.johansson@friskolanlyftet.se
​​​​​​​

Anna Spik

Klasslärare årskurs 1
E-post

​​​​​​​anna.spik@​​​​​​​friskolanlyftet.se

Elin Henriksson

Klasslärare årskurs 2​​​​​​​
E-post

​​​​​​​elin.henriksson@friskolanlyftet.se

Malin Olsson

Klasslärare årskurs 3
E-post
malin.olsson@friskolanlyftet.se

Fredrik Hammarström

Klasslärare åk 4
​​​​​​​Matematik/NO åk 4-6
E-post

fredrik.hammarstrom@friskolanlyftet.se

Marita Andersson

Klasslärare åk 5
​​​​​​​Förstelärare​​​​​​​, svenska åk 4-6
E-post

marita.andersson@friskolanlyftet.se

Emil Jensen

Klasslärare åk 6
SO åk 4-6, special åk 1-9 
E-post

emil.jensen@friskolanlyftet.se

Emil Björklund

Klasslärare åk 7​​​​​​​
​​​​​​​Svenska åk 7-9 Idrott åk 4-9
E-post

emil.bjorklund@friskolanlyftet.se

Ida Edorsson

Klasslärare åk 8​​​​​​​
​​​​​​​Matematik/NO åk 7-9
E-post

ida.edorsson@friskolanlyftet.se

Greger Andersson

Klasslärare åk 9
​​​​​​​SO åk 7-9
​​​​​​​​​​​​​​E-post 

greger.andersson@friskolanlyftet.se

Mats Andersson

Musik åk 1-9
E-post

mats.andersson@friskolanlyftet.se​​

LEMUS ANDREALEMUS ANDREA
LEMUS ANDREA

Andrea Lemus

Bild åk 4-9, Spanska
E-post

andrea.lemus​​​​​​​@friskolanlyftet.se

INGER NINNI CLASSON EKROTHINGER NINNI CLASSON EKROTH
INGER NINNI CLASSON EKROTH

Ninni Classon Ekroth

Hemkunskap åk 7-9, Slöjd åk 4-9
E-post

ninni.classon.ekroth@friskolanlyftet.se

BLANK JANNEBLANK JANNE
BLANK JANNE

Janne Blank

Slöjd​​​​​​​ åk 4-9
E-post

janne.blank​​​​​​​@friskolanlyftet.se

Annika Damberg

Ungdomskonsulent
Tel. ​​​​​​​​​​
026-455 90 03
E-post

annika.damberg@friskolanlyftet.se

Aune Blank

Skolsköterska 
Tel.
026-455 90 07
E-post 

aune.blank@friskolanlyftet.se​​​​​​​

Maria Matikainen

Köks- och matansvarig, 
administratör
E-post

maria.matikainen@friskolanlyftet.se