• chalk-1320273-1280
  • colored-pencil-2604456-1920
  • colored-pencils-2361661-1920
  • colours-2571175-1920
  • crayon-2162075-1920
  • crayon-2524562-1920
  • crayons-2663935-1920
  • crayons-390763-1920
  • letter-1219547-1920
  • paperclip 178126
  • pen 581881 1
  • pencils-2239879-1920
  • pens-2267254-1920
  • trash 104739
  • hands 11440
  • colored pencil 233758
  • wooden toys 116701
  • colored pencils 2127251
  • pencils 695380
  • colored pencils 1761449
  • brush 96240
  • lyrics 884879
  • heart 762564
  • color 1226144
  • color 241299
  • artistic 20555
  • colour 818268
  • music 433303
  • artistic 2061
  • artistic 2063
  • artistic 2065
  • bright 2796
  • chalk 1551569
  • color 1241879
  • color 1305606
  • notebooks 991862
  • color 1551469
  • color 787251
  • colored 166920
  • number 703136
  • tennis 897193
  • colored pencil 530838
  • colored pencils 1053282
  • colored pencils 1073675
  • cretaceous 178345
  • colored pencils 1609930
  • colored pencils 1631833
  • colored pencils 175263
  • pencils 389993
  • cretaceous 610146
  • colored pencils 269802
  • flecked 1228712
  • colored pencils 374146
  • colored pencils 374147
  • cube 659155
  • colored pencils 374771
  • colored pencils 656165
  • fabric 505184
  • colour pencils 450621
  • keyboard 191805
  • colour pencils 450624
  • notebooks 991858
  • ironing beads 1158176
  • crayons 21251
  • lego 252602
  • crayons 879974
  • green 1738220
  • highlighter 603995
  • notebooks 991860
  • soccer 670058
  • pencils 891411
  • paint 958689
  • pencils 1365337
  • paper 571937
  • pencils 389994
  • rubber bands 350095
  • crayons 879973
  • pens 1080451
  • pens 1129434
  • play stone 1743648
  • pencil 341809
  • paperclip 168336
  • painting 1067686
  • wax 1175873
  • paper 571938
  • colorful 1022022
  • knit 637084

Personal

Stefan Wehlin

Huvudman​​​​, Rektor, Fritids
Tel.
076- 237 95 76 (Endast sms)
E-post

stefan.wehlin@friskolanlyftet.se

Johan Bentzer

Fritids​​​​​
Tel.
070- 372 22 40 (Fritids-åk 1)
E-post

​​​​​​​johan.bentzer@​​​​​​​friskolanlyftet.se​​​​​​​​​​​​​

Anna Spik

Klasslärare förskoleklass- årskurs 1
Tel. ​​​​​
070- 372 22 40 (Fritids-åk 1)
E-post

​​​​​​​anna.spik@​​​​​​​friskolanlyftet.se

Elin Henriksson

Klasslärare förskoleklass- årskurs 1
​​​​​​​Tel. 
070- 372 22 40 (Fritids-åk 1)
E-post

​​​​​​​elin.henriksson@friskolanlyftet.se

Maria Lahtinen

Klasslärare årskurs 2, Sv, So
Tel. 
070- 229 11 41 (åk 2-3)
E-post 

maria.lahtinen@friskolanlyftet.se ​​​​​​​  

Fredrik Hammarström

Klasslärare årskurs 3, Ma, No, Idrott 
​​​​Tel. 
070- 229 11 41 (åk 2-3)
E-post

fredrik.hammarstrom@friskolanlyftet.se

Jonas Magnusson

Klasslärare årskurs 4, ​​​​​​​Ma, No 
​​​​​​​Tel.
073- 098 85 94 (åk 4-6)
E-post

jonas.magnusson@friskolanlyftet.se

Emil Jensen

Klasslärare årskurs 5, ​​​​​​​So 
​​​​​​​Tel. 
073- 098 85 94 (åk 4-6)
E-post

emil.jensen@friskolanlyftet.se

Marita Andersson

Klasslärare årskurs 6, ​​​​​​​Sv, Förstelärare​​​​​​​Tel. 
073- 098 85 94 (åk 4-6)
E-post

marita.andersson@friskolanlyftet.se

Ida Edorsson

Klasslärare årskurs 7, Ma, No 
Tel. 
​​​​​​​070-796 18 12 (åk 7-9)
E-post

ida.edorsson@friskolanlyftet.se

Greger Andersson

Klasslärare åk 8, ​​​​So 
Tel. 
070- 796 18 12 (åk 7-9)
​​​​​​​E-post 

greger.andersson@friskolanlyftet.se

Emil Björklund

Klasslärare årskurs 9, Sv, Eng 
​​​​​​​Tel. ​​​​​​​
070- 796 18 12 (åk 7-9)
E-post

emil.bjorklund@friskolanlyftet.se

Carlos Santis

Spanska, Idrott ​​​​​​​​​​​
Tel.
070- 796 18 12 (åk 7-9)
​​​​​​​E-post

carlos.santis@friskolanlyftet.se

Ruaa Amairy

Språkstöd arabiska, Eng​​​​​​​​​​​​​
Tel.
076- 949 33 99
E-post

ruaa.amairy@friskolanlyftet.se

Mats Andersson

Musik, Elevstöd
Tel. 
070- 796 18 12 (åk 7-9)
E-post

mats.andersson@friskolanlyftet.se​​

LEMUS ANDREALEMUS ANDREA
LEMUS ANDREA

Andrea Lemus

Bild​​​​
​​​​​​Tel.
073- 098 85 94 (åk 4-6)
E-post

andrea.lemus​​​​​​​@friskolanlyftet.se

INGER NINNI CLASSON EKROTHINGER NINNI CLASSON EKROTH
INGER NINNI CLASSON EKROTH

Ninni Classon Ekroth

Hemkunskap, Slöjd
Tel.​​​​​
070- 796 18 12 (åk 7-9)
E-post

ninni.classon.ekroth@friskolanlyftet.se

BLANK JANNEBLANK JANNE
BLANK JANNE

Janne Blank

Slöjd​​​​​​​, Elevstöd
Tel.
070- 229 11 41 (åk 2-3)
E-post

janne.blank​​​​​​​@friskolanlyftet.se

Lisa Santis

​​​​​​​Elevstöd
Tel. ​​​​​​​​​​​
070- 372 22 40 
(Fritids-åk 1)
E-post ​​​​​​

lisa.santis@friskolanlyftet.se

Jessica Utter

Elevstöd
​​​​​​Tel. ​​​​​​​
073- 098 85 94 (åk 4-6)
​​​​​​​E-post

jessica.utter​​​​​​​@friskolanlyftet.se

Annika Damberg

Ungdomskonsulent
Tel. ​​​​​​​​​​
076-537 10 10
E-post

annika.damberg@friskolanlyftet.se

Aune Blank

Skolsköterska 
(Arbetar mån, tis, tors, fre)
Tel.
070- 673 29 92
E-post 

aune.blank@friskolanlyftet.se​​​​​​​

Maria Matikainen

Köks- och matansvarig, 
Administratör
​​​​​​​Tel. ​​​​​​​
070- 784 97 50
E-post

maria.matikainen@friskolanlyftet.se

CAROLINE WEHLINCAROLINE WEHLIN
CAROLINE WEHLIN

Caroline Wehlin

Administratör, Informatör, Studie- och yrkesvägledare
Tel.
070- 791 16 99
E-post 

caroline.wehlin@​​​​​​friskolanlyftet.se